Jak samodzielnie pozycjonować stronę www?

Jak samodzielnie pozycjonować stronę www?

Pozycjonowanie strony nie jest rzeczą prostą. Istnieje szereg czynników, które wpływają na efekt końcowy. W pozycjonowaniu strony internetowej należy skupić się na klientach (użytkownikach). Strona internetowa powinna być bardziej atrakcyjna. Może to być ciekawsza szata graficzna lub interesujące opisy. Na stronie internetowej powinny znaleźć się unikalne opisy, a nie duplikaty z innych stron internetowych. Przedsiębiorca powinien zająć się aktualizacją strony www średnio raz na dwa tygodnie. W pozycjonowaniu stron niezbędna jest podstawowa znajomość języka HTML. Jest to potrzebne do dokonywania zmian w kodzie. Istotne są też linki, które zdobywa się za pomocą systemu wymiany linków.

Strona internetowa, która jest wartościowa dla Google posiada tzw. meta tagi. Jest to tytuł (title). Tytuł nie powinien być za długi, ale też nie za krótki. Drugim elementem jest opis strony internetowej (discription). Opis powinien składać się z 2-3 zdań na temat strony. Optymalnie jest to 200 znaków ze spacjami. Ostatnim elementem są tzw. słowa kluczowe (keywords), które oddzielone są przecinkami i dostosowane do strony www. Do trzech meta tagów należy dodać również meta tag robots, który pomoże robotom na zidentyfikowanie treści strony internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>