Pozycjonowanie – zrób to sam

Pozycjonowanie – zrób to sam

Nie zawsze chcemy korzystać z usług firm pozycjonujących. Powodów może być wiele: niewielki budżet, brak zaufania do zewnętrznych wykonawców lub po prostu bycie ambitnym. Jeżeli chcesz nauczyć się pozycjonować, poznaj tych kilka prostych trików.

Przede wszystkie SEO
Na początek poczytaj trochę o optymalizacji SEO. Czy nadałeś tekstowi odpowiedni tytuł? Czy stosujesz odpowiednio znaczniki HTML: H1, H2 I H3 (nagłówki)? Czy fraza kluczowa znajduje się zarówno w tytule, jak i jest wymieniona kilkukrotnie w treści?  Czy tekst jest wystarczająco długi?

Treści dobrej jakości
Pamiętaj , aby nigdy nie kopiować tekstu z innych stron. Lepiej mieć na stronie niewiele treści, ale unikalnej, niż dużo, ale pochodzącej z innych stron. Przy systematyczności i samozaparciu, tworzenie treści wysokiej jakości nie stanowi większego wyzwania. Wszystko jest kwestią wprawy i praktyki.

Korzystaj z agregatorów treści
Aby zwiększyć ilość linków do naszej strony, warto dodawać nasze artykuły do agregatorów treści. Mogą to być agregatory blogowe lub np. z przepisami kulinarnymi. Wszystko zależy od tego, jaką tematykę podejmujemy. Chodzi o to, aby popularyzować naszą stronę i w rezultacie zyskiwać na pozycji w Google.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>